phone

09120304263

09197142162  

رژیم غذایی مناسب در ماه مبارک رمضان ؟

         
تعداد بازدید: 3123
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1439/2/2

بهترین رژیم غذایی در ماه مبارک رمضان :

 

برای مشاهده بهترین محصولات چاقی - لاغری - زناشویی و طریقه مصرف صحیح به کانال تلگرام بهین دارو بپیوندید .

 

شماره تماس و سفارش شرکت بهین دارو   09120304263 - 09197142162

   ساعت کار شرکت از 9 صبح الی 21

 

شرکت بهین دارو با بیش از 12 سال سابقه کار در فروش بهترین و جدیدترین قرص های چاقی - لاغری - زناشویی

 

                

 

در ماه رمضان چه نوع رژیم غذایی مناسب است :

 

 

ماه مبارک رمضان در پیش است و همه برای این ماه پربرکت آماده میشویم . با این حال بسیاری از افراد می خواهند بدانند که ایا ماه رمضان علاوه بر اجر معنوی برای سلامتی انان نیز مفید است . بعضی ها دوست دارند در این ماه وزن خود را کاهش دهند و بعضی از از افراد هم نگران کاهش وزن خود میباشند . روزه برای بسیاری از افراد به ویژه نوجوانان و افراد مسن تا حدودی سخت است بنابر این مساله تغذیه مناسب برای افراد از اهمیت بیشتری برخوردار است .

 

آیا رژیم در ماه مبارک رمضان امکان پذیر است ؟

درماه رمضان نیازی به دیافت غذایی بیشتری نسبت به روزهای دیگر نیست . حتی ممکن است فرد نیاز به دریافت غذای کمتری نسبت به روزهای عادی داشته باشد چون میزان استراحت بیشتر و فعالیت کمتر می شود و متابولیسم بدن نیز به خودی خود کاهش می یابد . بنابراین افراد لاغر و چاق نگران نباشند .

با رعایت یک برنامه غذایی مناسب در ماه رمضان به هدف اصلی خود خواهید رسید . در ماه مبارک رمضان هیچ یک از وعده های غذایی حذف نمیشود بلکه با مصرف متعادل مواد غذایی بدن چربی سوزی هم خواهد کرد .

 

 

بهترین رژیم در ماه مبارک رمضان ؟

تغییر نکردن عدد روی ترازو در ماه رمضان نشان دهنده دریافت مناسب انرژی است اما افراد دارای اضافه وزن با کاهش مواد غذایی دریافتی و افزایش بدنی سریع تر دچار کاهش وزن خواهند شد . همچنین دریافت کافی انرژی برای اطمینان از یک تغذیه مطلوب تنها کافی نمیباشد . و باید تمام گروه های غذایی در برنامه فرد وجود داشته باشد . تا به بدن اسیب نخورد .

 

تعداد وعده های غذایی در ماه رمضان ؟

افراد باید حداقل سه وعده غذایی داشته باشند . خوردن افطار - شام و سحری تامیین کننده این هدف است . حذف هیچ کدام از این سه وعده برای هیچ گروه سنی و حتی افراد چاق و دارای اضافه وزن توصیه نمیشود . وعده افطار را از شما جدا کنید تا تمایلی برای و عده سنگین نداشته باشید . البته به شرطی که افطار سبک و با انرژی پایین انتخاب شود .

بهتری است که افطاری را با سوپ ولرم و یا مقداری شیر به همراه مقداری کمی از خرما یا کشمش شروع کنید . مصرف زولبیا و بامیه به دلیل قند ساده و چربی بالا بسیار مضر است . دو ساعت بعد از وعده افطار شام را میل نمایید . شام باید از گروه نان و قلات و گروه گوشت و حبوبات و گروه سبزیجات باشد . تا بدن شما مواد مغذی را دریافت کند که دچار ضعف و ناتوانی نشوید .

برای رفع و کاهش تشنگی در وعده سحری از شیر و سالاد و سبزی و میوه استفاده کنید .

 

دلایل اصلی افزایش وزن در ماه رمضان ؟

حضور زیاد در مهمانی ها و جمع دوستان . زمانی که در این ماه به مهمانی می روید همانند خانه تان غذا بخورید و خیلی سریع سفره را ترک کنید تا در مقابل غذا های رنگا رنگ وسوسه نشوید .

یکی دیگر از دلیل افزایش وزن مصرف زیاد شیرینی به خصوص زولبیا و بامیه است چون که دارای حجم کم و کالری بالا میباشد .

بهتر است از غذاهایی استفاده کنید که قبل از ماه رمضان استفاده میکردید چون در این ماه با انواع غذاها روبرو می شوید .

کاهش کار و تحرک افراد برای جلوگیری از تشنگی و عرق کردن در طول روزه دارای فعالیت خود را کم می کنند . سعس کنید با پیاده روی بعد از افطار این کمبود را جبران کنید تا بدن دچار افزایش وزن نشود .

افزایش خواب و استراحت و کم تحرکی در طول روز مهم ترین علت چاقی و اضافه وزن در ماه رمضان است .

 

 

کاهش وزن در ماه رمضان :

با توجه به مطالب فوق توصیحه میشود اگر نیاز به کاهش وزن دارید و از اضافه وزن خسته شده اید نه تنها وعده سحری را بخورید بلکه وعده افطار و شام را هم میل کنید . داشتن یک افطاری سبک نه تنها باعث کاهش اشتها بلکه باعث افزایش متابولیسم بدن نیز می شود . در ضمن رعایت یک برنامه غذایی مناسب با شرایط شما که حاوی همه گروه های غذایی میباشد و همچنین داشتن یک برنامه ورزشی مناسب مثل پیاده روی پس از افطار یا شام در رسیدن به هدف نهایی که یک کاهش وزن علمی است کمک کننده خواهد بود .

 

 

                      با سپاس از اینکه با اخبار بهین دارو همراه هستید

 

برای کسب اطلاعات در مورد محصولات لاغری شرکت بهین دارو ... کلیک کنید

برای کسب اطلاعات در مورد محصولات چاقی شرکت بهین دارو ... کلیک کنید

برای کسب اطلاعات در مورد محصولات زناشویی شرکت بهین دارو ... کلیک کنید

برای دیدن مطالب مفید و آموزنده از ارشیو خبر بهین دارودیدن فرمایید ... کلیک کنید

برای دیدن طریقه مصرف صحیح قرص های چاقی - لاغری - زناشویی ... کلیک کنید

در شبکات اجتماعی مار ار دنبال کنید

 

 

 

 

https://www.instagram.com/behin_daroo/

 

 

 

 

 

 

 

از     رای
6.3