phone

09120304263

09197142162  

تاثیر گن بر لاغری؛ آیا واقعا گن ها باعث لاغری می شوند؟

         
تعداد بازدید: 321
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1402/4/27

داشتن سبک زندگی ناسالم و استفاده فراوان از چربی‌ها و قندهای مصنوعی در رژیم غذایی، عامل بسیار مهم چاقی و اضافه وزن در دوره جدید است.

بسیاری از افراد در دنیای امروز به دلیل داشتن مشغله زیاد و کار کردن در ساعات طولانی، وقت آزادی برای اختصاص دادن به ورزش در طول روز ندارند و دچار چاقی و اضافه وزن شده اند، به همین دلیل استفاده از گن ها بسیار رایج شده است. در این مقاله در مورد تاثیر گن بر لاغری و فواید و مضرات استفاده از آن صحبت خواهیم کرد، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

 

چند نوع گن در بازار وجود دارد؟

 

به طور کلی گن های موجود در بازار، در دو دسته قرار می‌گیرند:

 

 1. گن لاغری

 

گن لاغری به گن‌هایی گفته می‌شود که با تحت فشار قرار دادن چربی های بدن، باعث لاغری و از بین رفتن توده‌های چربی می‌شوند.

 

 1. گن معمولی

 

گن های معمولی به گن هایی گفته می‌شود که برای نقاط مختلف بدن و فقط جهت فرم‌دهی بهتر ساخته شده اند. مثل گن یکسره، گن بازو، گن نیم تنه و ...

 

 

فواید استفاده از گن های لاغری

 

 • احساس سیری : یکی دیگر از فواید استفاده از گن های لاغری ایجاد احساس سیری مضاعف است و به طور غیر مستقیم افراد یادآوری می‌کند که در طول وعده‌های غذایی وعده‌های کمتری بخورند. این مورد به کنترل کالری کمک می‌کند و به صورت بالقوه به مدیریت وزن کمک می‌کند.

 

 • خوش فرم شدن بدن: یکی دیگر از مزایای استفاده از گن های لاغری خوش فرم شدن بدن است. سفتی و ساختار مناسب گن می‌تواند به عضلات پشت و شکم فرم دهد و حالت ایستاده تری به ظاهر بدن به ویژه کمر بدهد.

 

 • بهتر شدن وضعیت کمر: این گن ها با بهبود وضعیت قرارگیری کمر باعث بهبود شکل ظاهری بدن می‌شوند و تاثیر مثبتی بر روش نشستن صحیح افراد می‌گذارند، همچنین می‌توانند درد کمر را کاهش داده و تاثیر مثبتی روی درد کمر بگذارد.

 

 

فواید استفاده از گن های لاغری

 

 

با این حال، برخی از تولید‌کنندگان گن های لاغری ادعا می‌کنند گن های آنها خاصیت چربی‌سوزی و لاغری دارد، در صورتی که از نظر متخصصان و بر اساس تحقیقات انجام شده این گن ها صرفا باعث تعرق و کم آبی بدن می‌شوند. به همین دلیل متخصصین، استفاده از این محصولات را به‌صورت تمام وقت و دائم توصیه نمی‌کنند، زیرا فشاری که به اعضای داخلی بدن وارد می‌شود، ممکن است موجب آسیب دیدن آن‌ها شود.

 

** لازم به ذکر است که، استفاده  از گن های معمولی برای ساعاتی خاص در روز، باعث بروز مشکل نخواهد شد و با فرم دهی مناسب بدن، احساس رضایت و اعتماد به نفس برای فرد به دنبال خواهد داشت.

 

 

مضرات استفاده از گن های لاغری

 

 • تحت فشار قرار دادن اعضای داخلی بدن مثل کبد و کلیه ها
 • اشکال در عملکرد اعضای داخلی بدن (به دلیل فشرده شدن)
 • باعث افزایش رفلاکس معده می‌شود
 • باعث انسداد دستگاه گوراش بدن می‌شود
 • باعث بروز مشکل در سیستم لنفاوی بدن می‌شود
 • باعث خستگی جسمی بدن می‌شود
 • باعث نارسایی اکسیژن به ریه ها می‌شود

 

 

تاثیر استفاده از گن پس از زایمان

 

تا اینجای مقاله با تاثیرات استفاده از گن های لاغری شدید و مضرات و فواید استفاده از گن های لاغری به شما معرفی شد. برخی از خانم های باردار پس از زایمان تصمیم به استفاده از گن های لاغری می‌گیرند که این مورد فواید و مضرات خاص خود را در پی خواهد داشت. در ادامه به معرفی تعدادی از فواید استفاده از گن های لاغری پس از زایمان می‌پردازیم:

 

 1. جمع شدن شکم: استفاده از گن به شکم فشار ملایمی وارد می‌کند که این فشار می‌تواند به جمع شدن عضلات شکم کمک کند و به بازگشت شکل طبیعی آن بعد از زایمان کمک می‌کند، این مورد یک تاثیر گن در لاغری محسوب می‌شود.

 

 1. کاهش ورم: استفاده از گن می‌تواند به کاهش ورم در بدن خانم‌ها پس از زایمان کمک کند. فشار ملایم ایجاد شده توسط گن می‌تواند جلوی تجمع مایعات و ورم را بگیرد و باعث راحتی فرد شود.

 

 1. بهبود عضلات: فشار قابل تنظیم گن می‌تواند به عضلات سفت شده شکم و کمرکمک کند. این فشار در ناحیه عضلانی می‌تواند نحوه نشستن، راه رفتن و انجام فعالیت‌های روزمره بعد از زایمان را بهبود ببخشد.

 

 1. راحتی و خواب بهتر: برخی گن‌ها طوری طراحی شده‌اند تا به کاهش درد و ناراحتی پس از زایمان کمک کنند و باعث آرامش بیشتر فرد شوند. گن می‌تواند باعث راحتی و خواب بهتر فرد شود که این مورد رضایت و آرامش بیشتری به دنبال خواهد داشت.

 

 

از     رای
6.3